•  Cennik

  • Wypucujemy praktycznie wszystko😉

    chlopaki

    - Adam i Manes

Sztuczne i wełniane: 10zł – 12zł /m2
SHAGGY tzw. włochacze: 12zł – 14zł /m2
Jedwabne, Orientalne, Delikatne, Kilimy, Gobeliny: wycena indywidualna
Mały chodniczek, wycieraczka, dywanik łazienkowy itp. : 5zł – 15zł /szt.
Czyszczenie dywanu na wskróś: 20zł /m2

Proces czyszczenia dywanu

Próba materiału i dobór detergentów – Tutaj następuje analiza rodzaju włókna oraz stabilności koloru. W tym kroku dobieramy odpowiednią technologię, która zapewni skuteczne i bezpieczne usunięcie wszelkich zabrudzeń.

Wstępne rozpuszczanie brudu – Drugim krokiem jest naniesienie na czyszczoną powierzchnię tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia „pracując” nad nimi kilka minut.

Wcieranie presprayu – Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb runa przy użyciu szorowarki lub ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Odplamianie – Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach (wino, herbata, kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, wymioty, plamy po pisakach, ślady z tonera i długopisu, rdzawe nacieki, krew itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.

Kilkukrotne dogłębne płukanie – Ostatni etap polega na dogłębnym wypłukaniu z włókien wszystkich zabrudzeń, usunięciu roztoczy i alergenów przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja). Tak wykonana usługa gwarantuje długotrwały efekt czystości.

Wykładzina: 8zł – 10zł /m2
Schody / nakładki na schody: od 2zł /szt.
Krzesło, Taboret, Pufa: od 6zł
Fotel (siedzisko + oparcie): 25zł – 60zł
Fotel duży (siedzisko + oparcie + boki): 50zł – 80zł
Wersalka, Kanapa, Sofa 2-3 os. : 100zł – 150zł
Narożnik (do 170 x 250cm): 180zł – 250zł
Narożnik (duży, nietypowy): od 250zł
Poduszka: 5zł – 15zł
Tapczan 1 os. : 35zł – 45zł
Materac sypialniany 1 os. (ok. 80 x 200): jednostronne / obustronne (odkażanie i dezynfekcja): 60zł / 120zł
Materac sypialniany 2 os. (ok. 160 x 200): jednostronne / obustronne (odkażanie i dezynfekcja): 80zł / 160zł
Narożnik kuchenny: 35zł – 50zł
IMPREGNACJA TAPICERKI (materiał nie absorbuje wody): wycena indywidualna
Zajmujemy się też czyszczeniem wielu innych tapicerowanych przedmiotów. Jeżeli masz jakieś pytania prosimy o kontakt z naszym biurem: 660 811 214
Pranie obejmuje
fotele przednie, tylna kanapa, boki drzwi, podsufitka, podłoga, bagażnik, zagłówki, podłokietnik, dywaniki, tylna półka + mycie szyb + mycie odrzwi
Małe auto – komplet (np. Lupo, C1): 250zł – 350zł
Hackback– komplet (np. Golf, Civic): 350zł – 450zł
Kombi- komplet (Adui A4, A6): 450-550zł
VAN – komplet (6 – 9 miejsc): wycena indywidualna 
CZYSZCZENIE + IMPREGNACJA TAPICERKI SKÓRZANEJ
– fotele, – kanapa tylna, – boki drzwi, – podłokietnik: 250zł – 350zł

Pranie tapicerki samochodowej:

Demontaż wnętrza samochodu– Usługę zaczynamy od demontażu i wyjęcia foteli przednich oraz kanapy tylnej. Pozwala to na dużo dokładniejszy proces prania.

Odkurzanie na sucho – Jest to odkurzanie na sucho usuwające zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne w wodzie takie jak np.: piasek, sierść, śmieci, okruchy itp.

Próba materiału i dobór detergentów – Po przygotowaniu wnętrza do prania, przechodzimy do rozpoznania rodzaju materiału i sprawdzenia jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, rodzaje środków czyszczących oraz ich stężenie.

Wstępne rozpuszczanie brudu –jest naniesienie na czyszczoną powierzchnię tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia, „pracując” nad nimi kilka minut.

Wcieranie presprayu – Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb materiału przy użyciu ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.

Odplamianie – Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach (wino, herbata, kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, wymioty, plamy po pisakach, ślady po długopisie, rdzawe nacieki itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.

Kilkukrotne dogłębne płukanie –etap polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki wszystkich zabrudzeń, usunięciu roztoczy i alergenów przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja).

Czyszczenie oraz impregnacja elementów plastikowych– wszystkie elementy plastikowe lub nietapicerowane są czyszczone oraz nacierane środkami do pielęgnacji. Do wyboru klient ma efekt półpołysk lub połysk.

Montaż foteli i suszenie– W trosce o zadowolenie klienta samochód po usłudze zostaje dokładnie osuszony poprzez zastosowanie wentylatorów oraz urządzeń pochłaniających wilgoć. W oparciu o doświadczenie oraz sprzęt którym wykonujemy usługi proces prania przebiega sprawnie, tapicerka po procesie prania nie jest mokra, stopień zawilgocenia można porównać do wypranej odzieży po wirowaniu J. Klient otrzymuje samochód czysty i suchutki, w pełni gotowy do jazdy.

Usuwanie wymiotów, moczu, pleśni, mleka, ciężkie plamy, usuwanie zapachów itp.: wycena indywidualna
Sam fotel – np. kierowcy – 1 szt.(demontaż fotela z auta): 30zł – 60zł
Dwa fotele lub kanapa tylna (demontaż fotela z auta): 60zł – 100zł
Dwa fotele + kanapa tylna (z zagłówkami i podłokietnikiem): 100zł – 180zł
– odkurzanie, – mycie + impregnacja plastików, – mycie szyb od wewnątrz: 70zł – 120zł
Usuwanie naklejek: od 5zł
Osobowy – 45min + wietrzenie: 50 zł
Bus – 60min + wietrzenie: 80 zł
Usuwanie ciężkich zapachów: od 80 zł

Ozonowanie:

USUNIĘCIE ZAPACHÓW: papierosów, benzyny, potu, spalenizny, odzwierzęcych, po farbie, kleju, remoncie, zgnilizny, stęchlizny, środkach chemicznych, gastronomicznych.

DBAŁOŚĆ O ZDROWIE: Odkażanie, sterylizowanie, dezynfekcja, oczyszczanie – zabija wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, alergeny w tym roztocza itp.

ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI I OZONOWANIE WNĘTRZA SAMOCHODU

Zadbaj o odpowiedni komfort podróży poprzez odgrzybienie klimatyzacji i usunięcie przykrych zapachów z wnętrza auta. Ozonowanie pozwoli chronić zdrowie kierowcy i pasażerów poprzez zabicie grzybów, alergenów, bakterii i wirusów.

Ozonowanie pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po papierosach, benzynie, środkach chemicznych, zapachu stęchlizny, potu itp.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej generatorem ozonu o mocy 13g/h trwa 30 minut. Po zakończeniu procesu ozonowania konieczne jest wietrzenie wnętrza przez kolejne 15 minut. Dezynfekcja przebiega tylko w trakcie wykonywania zabiegu, lecz charakterystyczny zapach może się utrzymywać dłużej. Aby ozonowanie było skuteczne nie może trwać zbyt krótko, a wydajność ozonatora musi być odpowiednia.

Osobowy (do 5 os.): 100 zł 
Osobowy van (od 6 do 8 os.): 150 zł
Bus (od 9 os.): 200 zł
1. Odświeżenie lakieru: od 500 zł
dwu etapowe maszynowe polerowanie wszystkich elementów lakierowanych, usuwanie rys, zmatowień około 50%
2. Renowacja lakieru: od 800 zł
pięcio-etapowe maszynowe polerowanie
wszystkich elementów lakierowanych, usuwanie rys, zmatowień, tzn swirlli, morki, korekta lakieru po malowaniu, usuwanie wtrąceń lakierniczych, usuwanie rys do blachy
3. Polerowanie zżółkniętych reflektorów: 40zł/szt.
4. Nakładanie powłok ceramicznych: od 1500zł
Powłoki kwarcowe to najnowsza generacja środków do zabezpieczenia lakieru. Produkty oparte na nanotechnologii, stanowią doskonałą alternatywę dla wosków. Ich główną przewagą jest trwałość, która to jest około czterokrotnie większa niż dobrego wosku samochodowego. Drugą bardzo istotną zaletą tych produktów jest zwiększenie odporności lakieru pojazdu na rysowanie. Ma to niebagatelne znaczenie dla ochrony miękkich, łatwo podlegających uszkodzeniom lakierów, coraz powszechniej stosowanych na współczesnych samochodach. Aplikowany na lakier pojazdu preparat ma postać cieczy, która następnie w przeciągu kilku godzin podlega utwardzeniu do postaci ciała stałego. Taka powłoka tworzy na lakierze warstwę ochronną o grubości 0,5-15 mikronów i twardości 9H (twardsza niż szkło). Samochód zabezpieczony powłoką kwarcową wygląda nieco inaczej niż zabezpieczony woskiem. Dobrym określeniem jest szklisty połysk ponieważ lakier wygląda tak, jakby znajdował się za cienką warstwą szkła.
5. Nakładanie powłok ceramicznych na szyby: od 60zł

Podane ceny są cenami netto, istnieje możliwość wystawienia faktury VAT lub paragonu.

Skontaktuj się z nami!

Mickiewicza 13,
36-030 Błażowa
693 212 675

Gdzie jesteśmy?

A tu pucujemy 😉
Otwórz mapę